Polosyntetické oleje

Někdy se též můžeme setkat s označením semisyntetický olej nebo syntetické směsi. Jejich produktové značení je 10W. Velmi tradovaným omylem na veřejnosti je to, že polysyntetický olej je tzv. půlka minerálního a syntetického oleje a dohromady vzniká polosyntetika.

Přesnější je spíše označení, že jde o řadu maziv, které nejsou ani minerálními, ale též ani 100% syntetickými oleji. První polysyntetické produkty byly uvedeny na trh v 60. let minulého století.

Výroba polysyntetického oleje

Na začátku výroby je minerální základ, který je vyroben syntetickou cestou a do něhož se postupně přimíchávají další syntetické přísadové oleje specifického složení.

Normy uvádějí, že obsah syntetiky nesmí být menší než 20 %. Kvalitní polysyntetické oleje na trhu obsahují i hodnotu 65 %.

Dále přichází na řadu proces aditivace, který pozitivně modifikuje olejové vlastnosti. Výroba je přizpůsobená tomu, aby se našlo to nejlepší možné spojení minerální a syntetické báze v rámci jednoho produktu.

Využití a vlastnosti polysyntetického oleje

Polosyntetické oleje disponují větší životností než většina minerální olejů a výměna se např. může udávat až po ujetí 15 000 km.

Podle provozních podmínek vozidla je možné výměnu u polysyntetických olejů ještě velmi výrazně prodloužit. Značka oleje a výše podílu obsahu syntetické směs tyto faktory příznivým způsobem ovlivňují.

Díky svým provozním vlastnostem jsou polysyntetické oleje ideální do motoru s vyšším měrným výkonem.

Dodávky komponentů

Dodáváme pomůcky a nástroje pro zabezpečení olejového hospodářství (pumpy, pracovní oděvy, čistící prostředky,...)

Více informací

Rozbory a filtrace maziv

Pomůžeme Vám stanovit optimální dobu pro výměnu maziva. Zajistíte tak bezpečný a efektivní provoz techniky.

Více informací

Bezplatné poradenství

Poradíme vám s nejvýhodnějším řešením z ekonomického a produktového hlediska.

Více informací

Odvoz a likvidace olejů

Vaše použité oleje a maziva bezplatně odvezeme a ekologicky zlikvidujeme.

Více informací

Novinky

 • Nejvyšší kvalita olejů Mobil Pegasus

  26.11.2012

  Společnost JENBACHER, světový výrobce plynových motorů, aktualizovala své mazací plány, ve kterých uvádí seznam schválených olejů, které je možno použít pro mazání jimi vyrobených plynových motorů…

 • Mobilgear SHC XMP

  26.11.2012

  V současné době je alternativní výroba elektrické energie světovou prioritou. ExxonMobil se svými produkty rovněž podílí na projektech "zelené energie". Ve 12 větrných elektrárnách v nově…

 • Nový DELVAC MX 15W-40 ESP

  26.11.2012

  Na trh byl uveden nový špičkový minerální olej nejvyšších specifikací – DELVAC MX 15W-40 ESP, který splňuje VOLVO VDS 4, API CJ4 a ACEA E9. Tento olej patří do kategorie "low ash" (nízkopopelnatý)…

 • MOBIL DTE 10 Excel - schválení od ARBURG

  26.11.2012

  Olej MOBIL DTE 10 Excel získal schválení od firmy ARBURG pro centrální hydraulické systémy vstřikovacích lisů. (30. 07. 2009)

 • ISO 9001:2001 a 14001:2005

  26.11.2012

  1.12.2008 byla společnost EBESO s.r.o. certifikována systémem managentu jakosti dle normy ČSN EN ISO 9001:2001 a systémem environmentálního managementu ČSN EN ISO 14001:2005.

Proč Ebeso?


 • Běžná maziva dodáme do 3 dnů

 • Naše produkty pokrývají celý průmysl

 • Jsme certifikováni dle norem ISO

 • Bezplatně zlikvidujeme vaše použitá maziva

 • Za poradenství si nic neúčtujeme